Odunlu Şömineler
Odunlu Şömine Çeşitleri

Yaşadığımız alanların dekorasyonunda şömine kullanımı giderek daha fazla öne çıkıyor. Özellikle müstakil yapıların hem ısınmasında hem de görsel görünümünde şömine detayı kullanılıyor. Çağdaş yapıların özellikle salon bölgelerinde, odun kullanılarak yakılan ve içinde ateş yakılabilen önü açık soba olarak da görülebilen odunlu şömineler; ev dışı alanlarda da kullanılabiliyor.

Elektrikli, etanollü, doğalgazlı gibi modelleri de bulunan şöminelerin evin her köşesinde kullanım imkanı da bulunuyor. Odunlu şöminelerin yapımında, özellikle de borularında paslanmaz çelik malzemesinden yararlanılır. Oldukça kolay biçimde yakılabilen odunlu şömineler, görsellik sağlarken, ısınma ve yemek hazırlama amaçlı da kullanılabilmektedir. Batı Şömine ile oldukça fazla sayıda odunlu şömine modeline ulaşarak istediğiniz seçeneği yaşam alanınıza kurdurabilirsiniz.

Çağdaş yapılarda tasarımı ve üretimi ile fark yaratacak farklı özelliklere sahip olan odunlu şömineler ile ayrı bir estetik görünüm de elde edilecektir. Odunlu şömineler için; ses ve sıkışma yapmayan asansör sistemi kullanımı, çift yanma sistemi kullanımı, verimli biçimde yanmaya olanak tanıyan dış cepheden hazneye temiz oksijen girişi için gerekli sistem kullanımı imkanı farklı modeller ile verilmektedir. Batı Şömine tarafından sağlanacak olan odunlu şömineler için en iyi şömine camı, en iyi yanmaz boya, gömme kül kovası, yanış hızı ayarlama sürgüsü, modüler yanma panelleri gibi detaylar düşünülerek üretim yapılır. Odunlu şömineler arasından seçim yaparken, dikkat etmeniz gereken hususların başında odanızın iç hacim yeterliliği gelirken farklı modeller ile sizin ihtiyacınıza göre ürünlerin üretimi de yapılmaktadır.

Batı Şömine odunlu şömine modellerinde; baca sisteminin dizaynı da en iyi şekilde yapılır. Bu sayede de şömine haznesi içerisinde bulunan dumanın, dışarı aktarılması kolaylaştırılır. Odunlu şömine kurulacak olan oda büyüklüğüne bağlı olarak da baca sistemi yapılandırılır. Odunlu şömineler için kullanılacak odun türü de önemli olurken, genelde meşe odunu tavsiyesi yapılmaktadır. Kuru yapıda olan meşe odunu tavsiyesi olduğu gibi, ıslak ve nemli yapılara sahip olan odunların kullanılmaması da odunlu şöminelerin is ve duman yaratmasını tetiklediğinden önerilmemektedir. Odunlu şömineler, bulunduğu ortamı gayet iyi biçimde ısıtabilmektedir. Yapılarınızın dekorasyonuna olumlu katkı verecek olan odunlu şömineler, kullanımı esnasında çıkarmış olduğu odun yanması sesi ile sizlere özel bir his yaratacaktır. Estetik görünüm ve ayrı bir seyir zevki de, sınma yanında sağlamaktadır. Bazı yemekleri hazırlamak için de kullanabileceğiniz şöminenin temizliğine de gereken önem verilmelidir. Odunlu şömineler için fiyatları etkileyen etkenler arasında; kullanılan malzemeler, işlevler ve üretim malzemeleri etkili olmaktadır. Odunlu şömine fiyatları konusunda en iyi çözümü de Batı Şömine uzmanları sunacaktır. Yapınız için yapmak istediğiniz odunlu şömine varsa, yılların deneyimine sahip olan Batı Şömine uzmanlarına danışarak uygun fiyatlı seçeneklere ulaşabilirsiniz. Yapılarınızda en kaliteli şömine çözümlere ulaşmanızda Batı Şömine uzmanları gerekli olan desteği sağlayacaktır.

Bilgi Alın