Çift Yönlü Şömine
Çift Yönlü Şömine Çeşitleri
çift-yönkü-döküm-şömine

Çift Yönlü Şömine #2

- Odunlu Şömine -

Oda içerisinde hem klasik hem de modern tasarım trendlerine uygun olan önemli yardımcılar arasında şömine, ilk başlarda gelen seçeneklerdendir. Gen olarak bir alanın ısıtılmasında etkin olarak kullanılmakta olan çift yönlü şömine modelleri, bu özelliği yanında iki tarafı olan bir şömine tasarımı ve iki yönden ateşi yansıtmasıyla estetik bir görünümün yakalanmasını sağlamaktadır.

Kaliteli çelik malzeme kullanımı ile yeni nesil tarımlarla desteklenmekte olan çift taraflı şömine, ünitenin her iki yanında birer tane olmak üzere iki farklı şömineden oluşmaktadır. Bu durumun da daha verimli biçimde ısıtma ve soğutma sağlaması kaçınılmazdır. Batı Şömine uzmanlarının özenli çalışmaları ile çift yönlü şömine modelleri üretimi yapılmaktadır. Son zamanlarda tasarımı yapılan çift taraflı şömine modellerinin son derece üst düzeyde bir kullanım özelliğine sahip olduğu hemen fark edilecektir.

Çift yönlü şömine modelleri, hem üretim aşamasında hem de kurulum aşamasında daha fazla malzeme ve işçiliğe gereksinim duyar. Bu nedenle de diğer şömine modellerine göre, çift yönlü şömine modellerinin daha pahalı olduğu söylenebilir. Ancak daha pahalı tasarımları olan çift taraflı şömine modellerine sahip olmanın avantajı, evinize iki ayrı ünite kurmanıza gerek olmadığı için yerden tasarruf elde edilmesi olarak gösterilebilir. Elbette çift taraflı şömine tasarımı gündeme geldiği zaman, son derece göz alıcı tasarımlara sahip olmanın keyfi oldukça cazip olmaktadır. Çift yönlü şömine modelleri  ile tam olarak beklentinizi karşılayan yeni nesil tasarımlara ulaşmış olursunuz.

İşlevsellik açısından oldukça  başarılı olan çift yönlü şömine modelleri, farklı özelliklere sahip olacak biçimde tasarlanabilmektedir. Odun veya kömür yerine kütük yakılması zorunlu olan modeller öne çıkmaktadır. Ayrıca yerleştirildiği alanda mevcut gaz hattınıza veya elektrik prizinize bağlanarak kullanılabilen modeller de bulunur. Çift yönlü şömine modelleri arasında, şöminenin açılıp kapanmasını kolaylaştıran bir otomatik ateşleme sistemi de bulunabilmektedir. Batı Şömine tarafından yerli teknolojilerle üretimi yapılan çift yönlü şömine modellerinde de başarılı birçok işlevsellik sağlayacak özelliği görebiliyorsunuz.

Çift taraflı şömine modellerinin bir yönü kütük yakarken, diğer tarafı ısı ve ışık sağlamaktadır. Yerleştirildiği ortamın hızlı biçimde ısınmasına yardımcı olacak ısı ve ışık üretilmektedir. Çift taraflı şömine modelleri ile kış aylarında evinizi daha sıcak tutmanız kolaylaşacaktır. Çift taraflı şömine modelleri ile herhangi bir anda ne kadar ısıya ihtiyacınız olduğunu tam olarak kontrol edebilirsiniz. Şömine ünitesinde herhangi bir zamanda ne kadar odun yakmak istediğinizi ayarlayabilir ve bu şekilde sıcaklık için istenilen dereceye ulaşılabilir. Isıtma verimliliği oldukça yüksek olan bu şömine modelleri için de Batı Şömine 5 yıl garanti seçeneğini sunmaktadır. Kaliteli çelik ile üretilen birçok şömine türünde olduğu gibi çift yönlü şömine modellerinde de, seramik cam malzeme kullanımı ile iç yanma haznesinde ateş tuğlası veya döküm ile üretimi görebiliyoruz.

Bilgi Alın