Epi Tip Şömine
Epi Tip Şömine Çeşitleri
epi-tipi-döküm-şöime-b

Epi Tip Şömine #2

- Odunlu Şömine -

Odunlu şömineler, yakıt cinsi olarak odun kullanımına olana verir ve ısıtma kabiliyeti diğer türlere göre daha yüksektir. Gelişen teknolojilerle birlikte odunlu şöminelerin belirli ölçülerde münferit düşey baca ihtiyacı da karşılanarak daha çağdaş görünüme sahip olan ve yaşam alanlarımızın birçok yerine kolayca montajı yapılabilen modeller geliştirilmektedir.

Epi tip şömine modeli de bu tarz bir model olarak öne çıkarken, şömine ateşini 3 kesitte takip etme olanağı verecek biçimde yaşam alanlarımızda yer bulur. İzmir ve Ege Bölgesi şömine taleplerine kısa sürede uygun fiyat seçenekleri ile cevap vermekte olan Batı Şömine, epi tip şömine modellerinde de müşterilerine oldukça farklı seçenekler sunmaktadır.
Şömine teknolojilerinde yaşanan gelişmelere bağlı olarak, çok katlı sistemler ve hermetik baca sistemi ile her mekana şöminelerin kolayca monte edilmesi kolay hale gelmiştir. İlk kullanıldığı zamanlardan itibaren şömineler, mekanlarda alternatif bir ısıtma aracı olmayı başarmıştır ve günümüzde de sık kullanım yeri bulur. Şömine ile merkezi ısıtmalarda meydana gelebilecek herhangi bir probleme daha hazır olunur. Yapı teknolojilerinde meydana gelen teknolojik gelişmelere bağlı olarak şöminelerin ülkemizde kullanımını, daha çok bir dekorasyon elemanı olarak da görebiliyoruz. Ancak epi tip şömine modellerinde olduğu gibi, şöminenin bir dekorasyon aracı yanında temelde ısıtma aracı olduğu unutulmamalıdır. Batı Şömine bu nedenle epi tip şömine modellerinde de en yüksek ısıtma verimliliğini sağlamaya çalışır.

Üç farklı noktadan ateşin görünmesine imkan vermekte olan epi tip şömine modelleri; haznesi ateş tuğlası veya döküm olacak biçimde, çelik malzeme kullanılarak, farklı boyutlarda üretilebilmektedir. Kurulduğu ortama farklı bir hava katmakta olan bu şömine modellerinin ısıtma verimliliği de oldukça yüksektir. Batı Şömine tarafından üretimi yapılarak teslimatı gerçekleştirilen tüm epi tip şömine modelleri için 5 yıllık garanti de verilmektedir. Müstakil evlerin ısınma kapasitesini artırmakta olan şömine modellerini; bahçe, balkon, teras gibi alanlarda da kullanabilirsiniz. Son yıllarda şömine tasarımlarıyla ilgili yaşanan gelişmelere bağlı olarak, estetik açıdan çeşitlilik yanında ısıtma değerlerindeki yüksek verimlilik oranlarına da ulaşılmıştır. Klasik şömine anlayışını değiştiren ürünlerden biri olan epi tip şöminelerle de uygulamada işçilik hatalarını minimize ederek montaj imkanı ortaya çıkarılmıştır.

E tip şömineler de odunlu şömineler arasında yer almakta ve kullanımında meşe odunu kullanılmasına özen gösterilmelidir. Bir şömine için oda havalandırmasının yapılması ,uygulama esnasında kullanılan şömine kaplamalarının ahşap veya yanıcı olmayan malzemelerden yapılması, etkin ısı izolasyonunun yapılması kullanım verimliliğini artıracaktır. Batı Şömine uzmanları hem İzmir geneline, hem de Ege Bölgesi geneline yönelik olarak şömine ihtiyaçları için talepleri karşılamaktadır. Kendi üretimi olan şömine modelleri ile müşteri memnuniyetini yakalamıştır. Her ne kadar ilk kurulum maliyetleri biraz yüksek gibi görünse de epi tip şöminelerle de, yakıt masrafı ve bulunduğu mekana kattığı estetik değer bakımından değerlendirildiğinde oldukça keyifli bir ısınma aracı olabilmektedir.

Bilgi Alın