TV Üniteli Şömine
TV Üniteli Şömine

tv üniteli şömineEvde vakit geçirmenin pek çok seçeneği mevcuttur. Genel olarak evcimen kişiliğe sahip bireyler evlerinde olmaktan oldukça keyif alırlar. Bununla beraber evinin atmosferini değiştirmek ve misafirlerini memnun etmek isteyenler ise farklı alternatiflere yönelmektedirler. Görsellikten kullanım kolaylığına kadar her açıdan destekleyici tasarımlar bu alternatiflerin aranan kriterleridir.

Özellikle kış aylarının evde geçirildiği göz önünde bulundurulursa ısınma ve eğlencenin birleştirilmesi kaçınılmazdır. Soğuk havalarda her açıdan ısınmanızı sağlayan enerjinizi yükseltecek bir tasarım modelini tanıtmak isteriz: TV üniteli şömine. Evinizi ısıtmanın yanında seyir zevkini görsel bir şölen etkisinde yaşamanızı sağlar. İster bireysel isterseniz de aile kalabalığında misafirlerinizi ağırladığınız her gününüzü özel kılar.

Çoğunlukla şömineler konusunda ısıtma düşüncesi tedirgin edebilir veyahut TV ile birleşme noktasında olumsuz yönlendirme yapabilir. Ürün hakkında bilgi sahibi olamamanın verdiği bu değerlendirmeleri ortadan kaldırmak ve tüm detaylarıyla aklınıza takılanları cevaplandırmak isteriz. 

TV Üniteli Şömine Nedir?

TV kullanım alanına sahip, çok amaçlı bölmeleri olan, alt iç kısma yerleştirilmiş ısı kaynağıyla konfor sağlayan ünite tasarımına TV üniteli şömine denir. Birçok evde görebileceğiniz ünite modeliyle karşılaştırıldığında kullanım alanı daha geniş bir tasarımdır. Isınma ihtiyacınız için evin farklı alanlarını kullanmanıza gerek kalmaz. Bir bütünlük oluşturarak aynı anda birkaç ihtiyacınıza karşılık verir.

Birçok avantaj kazandırmasının yanında görsel olarak da ambiyansa olumlu katkılarda bulunur. Evimde konforu ve de şıklığı önemsiyorum, diyenlerdenseniz standart görünümlü TV üniteleri yerine şömine şıklığını yansıtan modern tasarımlara yönelebilirsiniz.

TV Üniteli Şömine Ne İşe Yarar?

TV üniteli şömine, ihtiyaçlarınızı zevklerinizle taçlandırmak istediğinizin bir göstergesidir. İlk görüşten itibaren kişiler üzerinde etkisi olan bu tasarımın hangi amaçlarla ne işe yaradığından bahsedelim:

 • Adından da anlaşılacağı gibi ısınma ihtiyacınızı ve TV keyfinizi bir araya getirir.
 • Televizyonun bir düzenek üzerinde sabit kalmasını ve devrilme olasılığına karşı korunmasını sağlar.
 • Şömine görselliğindeki ısı etkisi ise mekânın ısınma noktasını en geniş açıdan gerçekleştirir. Diğer ısınma olanaklarına göre mekânın farklı alanlarını işgal etmeden herkesin etkilenmesini sağlayan bir dağılım gösterir.
 • Ünite içerisindeki farklı bölmeler ise kullanım alanınızı çoğaltır. İsteğinize göre bunlar raf ya da çekmece ve dolap gibi bölmelerden oluşabilir. Özellikle TV ve şömine için ihtiyaç duyacağınız birçok eşyayı da yakınınızda bulundurabilirsiniz.

Genel olarak kullanım kolaylığı veren, şıklığıyla göz kamaştıran, klasik ile modern dokunuşların harmanlandığı bir tasarımdır.

Şömine TV İçin Zararlı Olur Mu?

Birçok kullanıcının TV üniteli şömine tercih etmenden önce aklına takılan sorular, şöminenin TV birleşmesinden kaynaklıdır. Elbette tasarımlar uzmanlarca en ince ayrıntısına kadar takip edilerek ürüne eklenmektedir. Bu nedenle hiçbir aksesuarın ürüne zarar verecek bir etkisi bulunmamaktadır. Şömine elektrikli bir yapıda olduğundan ısı kaynağını TV alanına değil, mekânın geneline dağıtmaktadır. Bu işlem sırasında da ne TV için ne de ünitenin herhangi bir bölmesi, malzemesi için zarar oluşturmaz. Yanı sıra tasarımı itibariyle de şömine ve TV arasındaki mesafe de oluşabilecek tüm olumsuzluklar değerlendirilerek belirlenmiştir.

Gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz, tüm deneme ve gözlem testlerinden başarıyla geçmiş bir tasarımdır. Ayrıca isteğiniz üzere sadece görsel bir etki bırakan ısı dağılımı yapmayan yapay şömineli ünite modellerini inceleyebilirsiniz. Unutmayın ki iki model arasında zarar etkisinden değil, ihtiyaç ya da kişisel zevk açısından farklılık gözetilmektedir.

TV Üniteli Şömine Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekilen Unsurlar

Evinize aldığınız her üründe olduğu gibi TV üniteli şömine için de seçerken dikkat etmeniz gereken aşamalar vardır. Şimdi sırasıyla bu aşamaları değerlendirelim böylece tercih edeceğiniz tasarımın ilk garantisini de siz belirlemiş olun.

 • İlk olarak evinizde kullanmak istediğiniz mekânı göz önünde bulundurmalısınız. Mekânın ve ihtiyacınızın birbirini karşılaması gerekir. En önemlisi de TV boyutu ve özellikleridir. Çünkü temin edeceğiniz ünite ile doğrudan etkileşime geçen TV olacaktır.
 • Duvardaki çıkıntılardan, alan genişliğine ve diğer eşyalara kadar her detayı konumlandırmalısınız. Bir diğer ifade şekliyle evinize gelen ünitenin yerleştirilmesiyle birlikte nasıl bir şekil alacağını az çok farkında olun.
 • Alışverişe çıkmadan önce şömineli TV üniteleri için hangi markaların nasıl çalışmalar yaptığını ve güvenirliliğini genel bir araştırınız. Buraya kadar üniteyi görmeden sahip olmak istediğiniz tasarım hakkında genel bilgiye ulaşırsınız.
 • Daha sonra üniteleri incelerken kullanılan malzemelere özen göstermelisiniz. Dayanıklılığı özellikle TV için gerekliyken ısı dağılımı da şömine için dikkat edilmesi gerekilen unsurdur. Her iki alan da kullanılan malzemeyle doğru orantılıdır.
 • Ünitenin TV ile şömine arasındaki mesafesi de iyi konumlandırılmış olmalıdır.
 • Elektrik kablolarının geçişleri ve bağlantıları için de güvenlik önemlerini alınmalıdır.

Tüm bu özelliklere dikkat ettiğinizde TV üniteli şömine ihtiyacınızı en güvenilir şekilde temin edersiniz. Diğer yandan rengi, şekli ve tasarım modelleri tamamen zevkinizi yansıtan özellikleri kapsar. Bu noktada vereceğiniz kararlar kişisel olmakla birlikte mekân bütünlüğünü göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

TV Üniteli Şömine Kullanım Avantajları

Birden fazla ihtiyacın TV üniteli şömine üzerinde toplanması beraberinde pek çok avantajı da getirir.

 • Öncelikle TV için sabit, güvenilir bir kullanım alanı elde ederken mekân ısısı için de tek bir alandan geniş dağılım gerçekleştirirsiniz.
 • Hem görsel seyir zevkini hem de ısı dengesini herkesin aynı anda aynı açıdan almasını sağlarsınız.
 • Raf, çekmece ve dolap gibi bölmeleri sayesinde TV ile şömine ekipmanlarını bir arada bulundurabilirsiniz. Hatta diğer eşyalarınız için de kullanabileceğiniz genişlikte alan tasarrufunuz olacaktır.
 • TV ve şömine kablolarının dağınıklığını ortadan kaldıran toparlayıcı bir etkisi de vardır. Kullanıldığı mekânda daimi bir düzen görünümünü korur.

Elde edeceğiniz avantajların yanında TV üniteli şömine ile görsel etkinin de sahibi olacaksınız. Evinizin değişen konforu en şık haliyle görkemli bir atmosfer oluşturacaktır.

Bilgi Alın