Düz Tip Şömine
Düz Tip Şömine Çeşitleri
düz-tip-odunlu-şömine-80-55

Düz Tip Şömine #2

- Odunlu Şömine -

Şömineler klasik yapılarını terk etmeye başlarken, herhangi bir duvara kolayca montajı yapılabilen özel yapım tasarımlar olarak asansörlü şömine ve düz asansörlü şömine modelleri daha da sık kullanılmaya başlıyor.

Kaliteli malzeme kullanımı ile ihtiyaçlara bağlı boyutlarda, şekil ve renkte şömineler üretiliyor. Düz asansörlü şömine modelleri de, ihtiyaçlarınıza ve dekorunuza uygun olacak biçimde şöminenin üzerine monte edilmek üzere tasarlanmıştır. Düz asansörlü şömine kullanımı sayesinde odun yanan şöminelerin dağınıklığı veya bakımı kolaylaşıyor. Gerçek bir odun ateşinin sıcaklığına ve ambiyansına sahip olmanızın önü açılıyor. Batı Şömine tarafından üretilen düz asansörlü şömine modelleri mükemmel seçenekleri ile kullanıcılarına daha keyifli anlar yaşama olanağını veriyor.
Bir başka ifade ile çift taraflı şömine olarak bilinen düz asansörlü şömine modelleri, hem bulunduğu odayı ısıtmak hem de misafir ağırlamak için kullanılabilecek iki taraflı yapıya sahiptir. Ateş tuğlası veya döküm olarak üretilen iç yanma haznesi bulunan düz asansörlü şömine modellerinin her bir tarafına ait baca bulunmaktadır. Bu durum düz asansörlü şömine modellerinde, her bir tarafının bağımsız olarak kontrol edilme olanağını sağlamaktadır. Batı Şömine tarafından ihtiyaçlara yönelik olarak üretimi tamamlanan düz asansörlü şömine modelleri sayesinde, şöminenin bir tarafının ısınma ve diğer tarafının da önünde alevlerin çatırdamasını izlemekten keyif alan misafirlere eğlence sunma imkanı yakalanmaktadır.Düz asansörlü şömine modelleri ile farklı konseptlere sahip ürünleri kullanarak yapıların daha dikkat çekici bir etki ortaya çıkarması sağlanır. Bu özel şömineler ile insanların evlerinde rahat hissedebilecekleri ve geleneksel şöminelerin yanında harika bir görsellik ortaya sunan şömine tasarımları ortaya çıkmaktadır. En önemli avantajı olarak, bu tür şöminelerin diğer şömine modellerine göre temizlenmesi ve bakımının kolay olması gösterilebilir.

Şömine ve baca ile beraber birkaç parçadan oluşan düz asansörlü şömine modeli, en heyecan verici ve benzersiz şömine türlerinden biri olarak gösterilebilir. Bu model şöminelerin kurulumları da son derece pratik biçimde yapılabilmektedir. Bu nedenlerle düz asansörlü şömine modelleri, son zamanlarda yoğun bir düzeyde talep görmektedir. Çift taraflı yapısı ile bu şömine modelleri, birden fazla noktadan ateşin tadını çıkarmak için ideal bir çözüm sunar. Düz asansörlü şömine modellerinde, hazneler yana açılır kapaklı ve Giyotin (asansör cam kapak) kapaklı olarak üretim görülebilir. Bu düz asansör cam kapaklı şömine hazneleri, açık ve kapalı olarak kullanılabilmekte ve şömine hazneleri her hava şartında açık yanma garantisine sahi olmaktadır.

Batı Şömine ile hem İzmir bölgesinde yaşayanlar, hem de Ege Bölgesi’nde bulunanlar  en başarılı ve 5 yıllık garanti verilen düz asansörlü şömine seçeneklerine ulaşır. Uygun fiyatlı olarak ulaşılan bu şöminelerin haznelerinin iç parçaları demonte olup taşıma kolaylığı ve yıpranan parçayı değiştirme kolaylığı sağlamaktadır. Farklı boyutlarda, çelik malzemeden üretilen ve odukça uygun fiyatlı düz asansörlü şömine seçeneklerine Batı Şömine ile ulaşabilirsiniz.

Bilgi Alın